ÖZGEÇMİŞ

Prof. Onur Çelik, MD Msc

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı olan Dr. Onur Çelik aynı zamanda Odyoloji Uzmanıdır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda profesör unvanlı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca kendi özel kliniğinde uzmanlık alanındaki sağlık hizmetlerini sunmaktadır.

Uluslararası ve ulusal dergilerde basılmış, toplantılarda sunulmuş 200’den fazla bilimsel çalışması bulunmaktadır. Uluslararası, ulusal ve bölgesel bilimsel toplantılarda 400’den fazla konuşma yapmıştır ve kurslar vermiştir. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları alanında 9 kitapta 28 bölümün yazarlığını ve ayrıca bir tanesi ikinci baskısını yapmış olan uzman düzeyinde iki orijinal başvuru kitabının editörlüğünü yapmıştır. İngilizce olarak yazılmış iki kitabın da çeviri editörlüğünü yapmıştır.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Eğitim ve Akreditasyon Komisyonlarında birer dönem üyelik ve birer dönem başkanlık, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Yürütme Kurulu’nda bir dönem üyelik ve bir dönem başkanlık, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Vakfı İzmir Şubesi Yönetim Kurulu’nda bir dönem üyelik ve bir dönem başkanlık, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu’nda bir dönem üyelik ve Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Otoloji ve Nörootoloji Okulunda Başkanlık görevlerinde bulunmuştur. Prof. Dr. Onur Çelik ayrıca Libya Kulak Burun Boğaz Bord Sınavı Davetli Sınav Yapıcısı olarak yeterlik sınav komisyonunda görev yapmıştır. İki dönem Avrupa Tıpta Uzmanlık Dernekleri Birliği Kulak Burun Boğaz Bölümü Türkiye Delegeliği görevi yapmıştır.

Prof. Dr. Onur Çelik halen Avrupa Kulak Burun Boğaz Bord Sınavı Görevlisidir, Avrupa Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Bord Onursal Üyesidir, Otoloji ve Nörotoloji Derneği Başkan Yardımcısı’dır ve Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Belgesi sahibidir.